En doğal haliyle sizlerle...

Defne çiftliğine hoşgeldiniz

Defne Çiftliğinin hikayesi, bir dedenin torunu büyürken sağlıklı ve katkısız beslenmesini sağlamayı amaçlamasıyla başlıyor.
Asıl mesleği İnşaat ve Enerji Müteahhitliği olan Murat Bey, torunu doğduktan sonra katkısız ürün sağlayabilmek adına çiftlik hayatına girer. Torununun adını taşıyan Defne Çiftliği’nin tüm ürünleri ilk önce küçük Defne’nin onayından geçer.
Bir hobi olarak başlayan sağlıklı beslenme dürtüsü yıllar içerisinde kendi doğalında büyüyerek, profesyonelleşerek 12 çalışanı, 2 veterineri olan büyük bir işletme haline gelmiştir.
  • 800 Adet Koyun
  • 50 adet büyükbaş

Defne çiftliği

Tüm adımlarda ilk önceliğimiz canlıların sağlığı

Kalite Serüveni

Küçükbaş hayvancılıkta ilk işlemimiz Kan alımı ve kontrollerin yapılmasıyla başlar. 21 gün karantinada bekleyen hayvanlar sırasıyla koruyucu aşılarını (veba, çiçek) iç-dış parazit (brucella) aşılarını olur. Vitamin ve mineral ihtiyacları giderilen hayvanlar sürüye dahil edilir.

Büyükbaş hayvancılıkta ise ilk işlemimiz Kan alımı ve tüberküloz testinin yapılmasıyla başlar. 21 gün karantinada bekleyen hayvanların ilk önce gebelik kontrolü ardından Brucella kontrolü ve aşılarını olur. İkinci bir 21 günlük karantinanın ardından hayvanlar sürüye dahil edilir. Aşı takvimi takibi sağlanır, zamanı gelince şap ve çiçek aşıları yapılır.

Dostlarımız

Çiftliğimizde her bir canlı dostumuz gelin onları tanıyalım

Lacaune

ortalama 3 kat daha fazla süt üretmesi ve
daha fazla et tutma kapasitesidir. Lacaune sütünde yaklaşık %6,5-7 yağ, %5.5-6 oranında protein bulunmaktadır.

Tahirova

Yüksek süt verimi ve uzun laktasyon süresi
ile diğer koyun ırklarından üstün özelliklerle ayrılmaktadır.

Jersey ırkı

Jersey inekleri insan tüketimine en uygun sütü doğal olarak üretirler. Ortalama süt ile
karşılaştırıldığında %15-20 protein, %15-18 kalsiyum ve %10-12 daha fazla fosfor içerir.

Süt sadece çocuklar için değil, hepimiz içindir.

Özellikle bebeklerin vazgeçilmez bir gıdası olarak bilinen süt, aynı zamanda yetişkinler için de en önemli gıdadır. Süt, yağ, laktoz, protein, mineral madde ve sudan oluşan kompleks bir karışımdır.

İletişime Geçin